Разгледайте този доклад за лозаризма

Разгледайте този доклад за лозаризма

Разгледайте този доклад за лозаризма

Blog Article



По Дисциплината „Основи на винарството”, студентите се запознават с теоретични и практически познания за преработката на винени сортове грозде и производството на различни типове вина.

Лозарството е занаят и като всеки такъв си има тънкости. Изисква много практика, докато го овладееш, но и не малко теоретични знания относно спецификите за отглеждането на добра реколта грозде: място за засаждане, почва, климат, капково напояване, пръскане против вредители и резитба с качествени лозарски инструменти. Нека проследим някои от тях… Свързани продукти

Белите вина имат комплексен аромат, доминиран от цитрусови плодове и нюанси на билки, зелена трева и диви цветя.

Още от времето на траките по нашите земи се е култивирало грозде и се е правило вино.

Меморандуми и соработки Меморандум за соработка ФЗНХ-Харвест Кооператив Меморандум за соработка со Универзитетот Гајзенхајм Меморандум за соработка-ФЗНХ-МЖСПП Меморандум за соработка-Јапонија Меморандум за соработка ФЗНХ-МЗШВ Меморандум за соработка ФЗНХ-Моја Фарма Образование и земјоделство Договор за основање на асоцијација на факултети Меморандум-Општина Кисела Вода Меморандум-Општина Гази Баба Корисни линкови  

При производство на лозов посадъчен материал, за стратификацията се използват стърготини от горски видове, които не са стерилизирани.

“Климатичните промени ускоряват този процес”, казва Курсей за Си Ен Би Си и припомня, че през последните години производителите е трябвало да се справят с градушки, пролетни мразове и суши, които засягат реколтата.

Изследва се произхода и разпространението на лозата, биология на лозата (морфологичен строеж), екология на лозата (климат и микроклимат, географска ширина, надморска височина, близост до водни басейни, релеф, изложение и почва), размножаване на лозата, създаване на лозя, резитба и формиране на лозата, отглеждане на плододаващи лозя, беритба и съхраняване на гроздето и ампелография (сортове грозде).

Одделението за лозарство работи на постојана интродукција и колекционирање на автохотните, регионалните и интернационални сорти винова лоза и ги проучува нивните агробиолошки и технолошки својства во различни лозарски реони со цел да се подобри сортиментот во државата.

Во овој период воведени се и сортите кои се застапени до денес, како: вранец, каберне совињон, мерло, бургундец црн, рајнски ризлинг, италијански ризлинг, шардоне, темјаника и многу други.

кор. проф. дсн Минчо Кондарев и проф. Велко Велков, допринесли много за съвременното развитие на лозарството и овощарството в България.

Дирекция "Анализиране, планиране лозарство и информационно осигуряване"

Системата полива САМО в корените и не се влия от ветровито време;

Засаждането на спанака през септември гарантира качествени растения

Report this page